Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 991
Mesaj Sayısı : 1,759
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok
Vodafone 4.5G hizmetini kullanacak müşterilerine bir güzellik yapıyor. 1 ay boyunca kendi tarifeleri üzerinden internet kota derdine girmeden kullanabileceğinizi duyurdu.


Vodafone 4.5G lansmanına saatler kala İstanbul'da gerçekleştirdiği basın toplantısıyla 4.5G hizmetinin tanıtımını gerçekleştirdi. Gigabit Toplumu olarak adlandırdığı vizyon çerçevesinde yeni yatırımlarını yapan Vodafone, 4.5G'nin faaliyete geçmesinin bu vizyonda sadece bir başlangıç olacağını söylüyor.

Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt, Vodafone'un 20 yıldır dünya çapında 4G ve 4.5G erişim hizmeti verdiğini ve büyük bir tecrübeye sahip olduğunu kaydetti. Türkiye'nin her bir noktasına 4.5G'yi bir an önce götürmek için bu zamana kadar çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Öğüt, aslında çalışmalara geçen ağustos ayında gerçekleştirilen ihaleden önce başladıklarını kaydetti.

Mobil operatörün 4.5G hizmetinde ilkesi 'her yerde, herkese' olacak. Ağustos 2015'teki ihalede en değerli olarak görülen bant olarak görülen 800 MHz'lik bandın A1 olarak adlandırılan bölümünü alan Vodafone, her yerde geniş 4.5G kapsaması sunmak için bu banda güveniyor. Bunun yanı sıra baz istasyonlarında yapılan dönüşümler de önemli rol taşıyor. 2010 yılında şirket SingleRAN olarak adlandırılan teknolojiye geçiş yapma kararı alarak yatırımlarını bu yönde, 4.5G'ye yönelik olarak yapmaya başlamıştı. İşte tüm bu çalışmalar doğrultusunda Vodafone, 1 Nisan 2016 tarihi itibarıyla Türkiye'nin en çok noktasında 4.5G hizmeti sunan operatör olma iddiasını taşıyor. Öğüt, yaptıkları baz istasyonu yatırımları sayesinde de 900 MHz bandında 4.5G hizmeti verebilen tek mobil operatör olacaklarını kaydetti.

Vodafone geniş kapsama alanı noktasında o kadar iddialı ki, açtığı web tabanlı bir araç ile kullanıcılara adres bazında 2G, 3G ve 4.5G çekim durumunu görme fırsatı sunuyor. Kendi ev veya iş yeri adresinizi girerek bulunduğunuz yerde 4.5G kapsamasının var olup olmadığını, varsa bunun kalite durumunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Herkesi 4.5G'ye hazır hale getirme noktasında ise Vodafone daha 2009 yılında, Türkiye 3G'ye geçiş yaptığında çalışmaya başlamıştı. Abonelerinin yüzde 90'lık kısmının 4.5G'ye hazır SIM karta sahip olduğuna dikkat çeken Gökhan Öğüt, abonelerinin 4.5G uyumlu cihazlara sahip olması için de avantajlı kampanyalar düzenlediklerini kaydetti. Özellikle eski telefonu getirip yenisini götürme kampanyasının da son altı ayda önemli bir artış sağladığını kaydetti. Ayrıca son bir yılda 4.5G uyumlu cihaz sayısı yüzde 180 arttı. Mobil operatörün hizmet verdiği akıllı telefonların üçte birini de şu anda 4.5G uyumlu cihazlar oluşturuyor.

Vodafone 4.5G lansmanından önce hazırladığı iki adet 4bucakG tırı sayesinde Türkiye çapında 4 bin kilometreye yakın yol kat etti. İzmir, Eskişehir, Ankara, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Samsun, Trabzon gibi şehirlere giden ve Türkiye'yi daha şimdiden iki kez kat eden Vodafone'un 4.5G tırı nisan ayı sonuna kadar da Türkiye'yi gezmeyi sürdürecek.

Yüksek hız da doğal Vodafone 4.5G'de önem verilen en önemli unsurlardan bir tanesi. Öğüt, Wi-Fi ve 4.5G teknolojilerini birleştirerek daha yüksek hız elde etme çalışmalarının sürdürdüklerini, en son olarak noter huzurunda 1168 Mbps'lik hıza ulaştıklarını kaydetti. Bu yüksek hızın ticari olarak kullanıcılara sunulması için de çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Ne var ki, Vodafone bu hızla yetinmiyor gibi görünüyor. Vodafone'un İstanbul'un Tuzla ilçesinde bulunan operasyon merkezine canlı bağlantı kurularak gerçekleştirilen bir hız testinde 1.5 Gbps'lik hıza ulaşıldığı gösterildi. Bu hıza erişmek için Vodafone'un lisanslı altı adet 4.5G bandı ile iki adet lisanssız yüksek frekans bandını birleştirerek ulaştığı kaydedildi.

4.5G'ye özel çeşitli uygulamalar da mevcut. Call Plus olarak adlandırılan uygulama sayesinde fotoğraf ve video gönderimi ile sesli görüşme aynı anda gerçekleştirilebilecek. Bunun yanı sıra bulut uygulamaları da 1 Nisanda kullanıma açılacak; Spotify ve Digiturk Play uygulamaları daha fazla kullanıcıya ulaşacak. Ayrıca VoLTE, güvenlik amaçlı izleme ve bunun gibi 4.5G'ye özel uygulamaları da nisan ayından itibaren göreceğiz.

Vodafone 4bucakG Deneme Kampanyası ile Vodafone 4.5G'yi her abone deneyebilecek

Vodafone, 4bucakG Deneme Kampanyası da düzenliyor. 4545'e 4bucakG yazıp gönderen kullanıcılar paketlerindeki interneti aşmalarına rağmen ek ücret ödemeyerek 4.5G deneyimini, kendi tarifelerinde bulunan kotayı aşma sorunu yaşamaksızın bir ay boyunca istedikleri gibi, faturanın ne geleceğini düşünmeden alabilecek. Bu bir ayın sonunda da 4.5G'yi ne oranda kullandıklarını görüp buna göre uygun bir tarife seçebilecek.

Gökhan Öğüt, amaçlarının 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren mümkün olan en fazla sayıda Vodafone abonesinin 4.5G hizmetini denemeye başlamasını istiyor. Amaçlanan Türkiye'de ve hatta dünyada 4.5G lansmanları arasında birinci günden itibaren en fazla sayıda abone sayısının elde edilmesi ve Vodafone yaklaşık altı yıl boyunca bunun için çalıştıklarının altını çizdi.

"KIRSAL ALANLAR DA KALİTELİ 4.5G HİZMETİ ALABİLECEK"
4.5G’yi Türkiye’nin her köşesine kadar götürme hedefleri doğrultusunda 4.5G hizmet stratejilerini “4bucakG” olarak isimlendirdiklerini hatırlatan Öğüt, “Türkiye’nin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmayı, elde ettiğimiz frekanslarla halkımıza en yaygın 4.5G hizmetini vermeyi hedefliyoruz. Vodafone Türkiye olarak, biz bunun Dijital Dönüşüm Hareketi’nin yeni bir evresi olduğunu düşünüyor, 4.5G teknolojisini yarının Gigabit Toplumu’nun giriş kapısı olarak görüyoruz. 4.5G ile birlikte 2G ve 3G’ye kıyasla bireylerin hayatına daha yüksek aktarım hızları, daha düşük gecikme süreleri, daha fazla kapasite ve daha çok kalite girecek. Bilgiye erişimimiz hızlanacak, daha yaygın bir kapsama alanına sahip olacağız. Türkiye’nin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmayı, gerek elimizde bulunan 900 MHz, gerekse de yeni aldığımız frekansları kullanarak, sadece bizde bulunan baz istasyonu teknolojimizi kullanarak en yaygın 4.5G hizmetini vermeyi hedefliyoruz” dedi.

"EN GENİŞ KAPSAMA İÇİN 6 YILDA 2 MİLYAR TL’LİK YATIRIM YAPTI"
Türkiye’de en geniş kapsamaya sahip operatör olacaklarını vurgulayan Öğüt, “Bunu 800 MHz bandının yanı sıra 900 MHz bandında da sahip olduğumuz kapsama avantajıyla sağlamayı hedefliyoruz. 900 MHz bandında SingleRAN teknolojisini 2010’dan beri kullanan tek operatörüz. Bu bantta 4.5G hizmeti de verebileceğiz ve bu durumun sektörümüzde fark yaratacağını düşünüyoruz. SingleRAN, 4G ve üstü teknolojilerle uyumlu bir teknoloji. SingleRAN teknolojisi için 6 yılda 2 milyar TL’lik yatırım yaptık. Bu yatırımı yaptık; çünkü, SingleRAN’in 4G ve üstü teknolojiler, yeni nesil genişbant için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu 6 yıl önce öngördük. Diğer yandan, Türkiye genelinde çekim noktalarımızı da iki katına çıkardık. Güçlü altyapımızla 4.5G teknolojisinin Türkiye’de her yerde herkese götürülmesini mümkün kılacağız” diye konuştu.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
30.03.2016 05:49
WWW

Anahtar Kelimeler

Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok indir, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok Videosu, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok yardım, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok Bedava indir, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok Yükle, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok Hakkında, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok nedir, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok Free indir, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok oyunu, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok download, Vodafone 4.5G ile 1 Ay Kota Derdi Yok sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vodafone Faturasız Tarife ve Paketler Portakal 0 990 01.05.2017 01:28
Son Yorum: Portakal
  Vodafone Gizli Tarifeler ve Paketler Portakal 0 1,550 12.12.2016 22:28
Son Yorum: Portakal
  Vodafone Genel Müdürü Gökhan Öğüt Görevi Bıraktı Portakal 0 336 30.08.2016 12:20
Son Yorum: Portakal
  Vodafone Acil Durum Paketi Portakal 0 852 16.07.2016 07:45
Son Yorum: Portakal
  Vodafone yedek paket ile 500 dakika ve 500 MB ücretsiz Portakal 0 719 10.07.2016 07:05
Son Yorum: Portakal

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi