Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi

Yazar Konu
alihaktan35
Yaşayan Efsane
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Üye
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 47
Mesaj Sayısı : 94
Üye No : 89
Üyelik Tarihi : 02.05.2014
Yorum: #1
Ünlem Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün yapılan "2 sene daha bekleyip 5G'ye geçelim" açıklamasının yankısı sürerken Turkcell bu konu hakkındaki ilk açıklamayı yaptı.

Bildiğiniz üzere bu haberimizde de sizlere aktardığımız gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Buraya gelirken kısa bir brifing aldım. Gündemde 4G ihalesi var. Ama dünya 5G’yi konuşuyor. 4G’yle hiç zaman kaybetmeyelim. O zaman 3G’de 2 yıl daha sabredersek, 5G’ye geçeriz. Aksi takdirde 4G’ye geçersek Türkiye çöplük haline döner'' açıklaması yapmış ve büyük yankı uyandırmıştı.

Bazı kesimler Cumhurbaşkanı'nı haklı bulurken büyük bir kesim de tepki göstermişti. Ayrıca akıllara "Acaba 4G planı ertelenerek 5G'ye mi çevrilecek?" soruları da gelmeye başladı.

Tam bu noktada gözler operatörlere çevrilmişken ilk açıklama Turkcell cephesinden geldi. Firma tarafından yapılan basın bildirisinde ise "4G için yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıklarımıza devam ediyoruz." açıklaması yer aldı.

İşte Turkcell tarafından yapılan basın bildirisinin tamamı;

Turkcell'den Basın Açıklaması

"Turkcell olarak, ülkemizin her köşesinde en hızlı ve en kolay şekilde iletişim sağlamak ve böylece bilgiye erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Bu motivasyonla bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güçlü 3G altyapısını kurduk ve 3G hızını 3 kat artırarak bugün dünyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps’i sunabilen ilk ve tek operatör olduk.4G için yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız NGMN (Next Generation Mobile Networks) çatısı altında Türkiye’yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda dünya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Bu alandaki öncülüğümüzü ve yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma konusundaki liderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz.
Yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir Türkiye markası olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleye var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Bu vizyonla her zaman daha çok çalışmaya ve daha büyük sorumluluklar almaya talibiz. Çünkü ülkemizin daima en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz."
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.


Buradan da anlaşılacağı üzere Turkcell 4G çalışmalarını tamamladığını söylerken aynı zamanda 5G çalışmalarını takip ederek hazırlık da yaptığını söylediğini kısaca özetleyebiliriz.

Yani buradan hareketle Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın dikkate alınarak "2 sene bekleyip 5G'ye geçelim" durumu söz konusu olamayacağını çıkardığımı söylemeliyim. Çünkü Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama ve öneri maalesef geç gelen bir açıklama olduğunu söyleyebilirim.

Şu anda ülkemizde bulunan üç operatör olan Turkcell, Vodafone ve Avea'nın 4G hazırlıkları uzun süre önce başladı ve büyük yatırımlar yapıldı. Tam son noktaya
gelinmiş, bu operatörler de hazırlıklarını tamamlamışken "4G'yi pas geçiyoruz" durumu söz konusu olamayacak gibi duruyor.

Ancak bunu kesin olarak yapılacak 4G ihalesinde anlayacağız. Yapılan açıklama 4G ihalesini etkiler mi? Bu ihalede herhangi bir ertelenme söz konusu olur mu? Bunu hep beraber göreceğiz.

alihaktan35'in imzası [font=Arial][size=large][color=#000000][b]Discovery candır, gerisi heyecandır.[/b][/color][/size][/font]
23.04.2015 02:39
WWW

Anahtar Kelimeler

Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi indir, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi Videosu, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi yardım, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi Bedava indir, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi Yükle, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi Hakkında, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi nedir, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi Free indir, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi oyunu, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi download, Turkcell'den 5G Hakkında Açıklama Geldi sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Turkcell oyun platformu Gamecell duyuruldu Portakal 0 1,836 27.09.2016 09:46
Son Yorum: Portakal
  2016 Yılı Turkcell, Vodafone, Avea Faturasız ( Kontörlü ) Hatlar Ne Kadar? Portakal 0 1,173 17.07.2016 04:24
Son Yorum: Portakal
  Turkcell Venus V3 Tanıtıldı Portakal 0 740 06.04.2016 21:47
Son Yorum: Portakal
  Turkcell’den 1.2 Gbps’lik Hız Rekoru! Portakal 0 735 19.12.2015 03:20
Son Yorum: Portakal
  Turkcell Bedava İnternete Girme Portakal 8 3,892 18.04.2015 02:54
Son Yorum: alihaktan35

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi