Telefonlara TRT Vergisi Zammı

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


Telefonlara TRT Vergisi Zammı

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 995
Mesaj Sayısı : 1,764
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
Telefonlara TRT Vergisi Zammı
Dahili radyo alıcısı olan telefonların, benzer özelliklere sahip telefonlara göre ülkemizde biraz daha pahalı satıldığını, teknoloji severler yakından bilirler. Biz de dahili radyoya sahip telefonları incelediğimizde sık sık değiniriz.

Radyo / TV alıcısı olan elektronik cihazlar için uygulanan bandrol uygulaması, bugün resmi gazetede yayınlanan değişiklikle beraber değiştirildi.

İnternete bağlanan tüm telefonlara yüzde 8 zam!
Kısaca TRT Bandrolü artık sadece radyo / TV alıcısı olan telefonlardan alınmayacak, internete bağlanan tüm cihazlardan alınacak.

Cihazlarda dahili radyo / TV alıcısı olmasa da, internet üzerinden radyo ve TV hizmeti alınabildiği için böyle bir uygulama değişikliğine gidildiği açıklandı.

Yenilenen TRT Bandrolü neler getirecek?
Yayınlanan yürürlüğe giren kanun ile internet bağlantısı vasıtasıyla doğrudan veya herhangi bir yazılım veya donanım ilavesi ile radyo/televizyon yayınlarını alabilen cep telefonları da bandrol ücretine tabi hale geldi.

Kısaca WEB tarayıcısı ve internete erişme yeteneği olan her telefondan biraz daha vergil alınacak.

Diğer bir deyişle web tarayıcısı veya bir uygulama aracılığıyla radyo ve televizyon yayını alabilen tüm akıllı telefonlardan artık TRT bandrolü alınacak. Karara göre televizyonlardan alınan yüzde 16’lık bandrol oranı devam edecek.

Yayınlanan değişiklikle dahili alıcısı olan cep telefonlarındaki bandrol ücreti oranı yüzde 6’dan yüzde 7’ye yükseltilirken, değişiklikler sadece telefonlarla sınırlı kalmadı.

Bilgisayar ve tabletlerden de TRT Bandrolü alınacak!
Daha önce bandrole tabi olmayan bilgisayar ve tabletlerden de artık TRT bandrolü ücreti alınacak. Dahili alıcısı olan bilgisayar ve tabletlerden yüzde 3, alıcısı olmasa da internet aracılığıyla radyo ve televizyon yayınlarını alan bilgisayar ve tabletlerden ise yüzde 2 oranında TRT bandrolü kesilecek.

Telefonlar ne kadar zamlanacak?
Eğer firmalar devletin yeni kararı sonrası ortaya çıkacak olan yüzde 8'lik zammı sineye çekmedikleri sürece, telefonlara minimum yüzde 8'lik bir zam gelecek.

Bu da demek oluyor ki, 3499 TL fiyata sahip olan 16 GB'lık iPhone 6s Plus'ın yeni fiyatı 280 TL daha yükselecek ve 3779 TL seviyesine çıkacak.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
28.06.2016 00:55
WWW

Anahtar Kelimeler

Telefonlara TRT Vergisi Zammı indir, Telefonlara TRT Vergisi Zammı Videosu, Telefonlara TRT Vergisi Zammı yardım, Telefonlara TRT Vergisi Zammı Bedava indir, Telefonlara TRT Vergisi Zammı Yükle, Telefonlara TRT Vergisi Zammı Hakkında, Telefonlara TRT Vergisi Zammı nedir, Telefonlara TRT Vergisi Zammı Free indir, Telefonlara TRT Vergisi Zammı oyunu, Telefonlara TRT Vergisi Zammı download, Telefonlara TRT Vergisi Zammı sorun


Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi