Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi

Yazar Konu
SmiLeToLiFe26
-
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yasaklı
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 60
Mesaj Sayısı : 201
Üye No : 90
Üyelik Tarihi : 02.05.2014
Yorum: #1
Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi
Herkese merhaba,

Forumda böyle bir konuya ihtiyaç olduğunu düşündüm ve böyle bir rehber oluşturmaya çalıştım arkadaşlar. Çünkü birçok arkadaşımız android dünyasına yeni katıldığı için ya da tecrübesizliğinden dolayı root, custom rom, custom recovery, spflashtool gibi birçok şeyi bilmemekte ve yapamamaktadır. Oluşturmuş olduğum bu rehberin bu konulara açıklık getirmesini diler, tüm arkadaşlara bol Android’li günler dilerim Smile

Root: Cihazınızı istediğiniz şekilde özelleştirebilmeniz için vermek zorunda olduğunuz yetkidir. Hem custom rom yüklemek hem de çeşitli uygulamaları cihazımızda kullanabilmek için ROOT olmazsa olmaz şartımızdır.

Örn. Root isteği isteyen bazı uygulamalar: Titanium Backup, Xposed Installer, VİPER4Android FX, Discovery Customizer ...

Custom Recovery: Custom Rom yüklemek için kullanmak zorunda olduğunuz recovery uygulamasıdır. Kısacası yükleme yöneticisidir. Telefonumuzun hali hazırda orjinal recovery si mevcuttur. Fakat bu recovery üzerinden costum rom yükleyemediğimiz için custom recovery e ihtiyaç duymaktayız.

Custom Recovery Çeşitleri: ClockworkMod Recovery, TWRP Recovery, Carliv Touch Recovery

Custom Rom: Cihazınız için rom yazma işinden anlayan kişilerin yaptığı romlardır. Gayet hızlı, stabil ve özelleştirilmiş romlar yapılmaktadır.

Örn: Legend V6, Windows 8 Phone, Me!ROM V2

Stock Rom: Cihazınız için firmanın sürmüş olduğu romdur.

Örn: İlk fabrika çıkışı General Mobile 4 GB için ve 16 GB için olan romlardır. Rootsuzdur.

Overclock: Cihazın işlemcisinin normal çalışma hızının üzerine çıkarılmasıdır.

Bootloop: Custom Rom yükleme esnasında yapılan yanlışlar ya da cihazınız için uygun olmayan rom yüklendiğinde aldığınız hatadır. Yani cihazın ilk açılış ekranında kalmasıdır.

SPFlashtool: Scatter dosyasına sahip romların pc üzerinden cihaza yüklenmesine yarayan programdır.

Cihazımı Root'ladım. Güncelleme alabilecek miyim? : Stock Rom'daysanız, yani Custom Rom yüklemediyseniz GM'nin çıkardığı tüm güncellemeleri cihaz üzerinden alabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz.

Custom Recovery yükledim. Güncelleme yapabilir miyim? : Hayır yapamazsanız. Cihazınız güncellemeyi görür ve indirir. Herhangi bir problem olmaz. Fakat Custom Recovery ( CWM, Carliv Touch vs.) üzerinden güncellemeyi yükleyemezsiniz. Telefonun Orjinal Recovery'sini geri yükleyip istediğiniz güncellemeyi Orjinal Recovery üzerinden yükleyebilirsiniz.

Cihazım Root'lu garantim devam ediyor mu? : Cihazın Rootlanması garantinin sona ermesine sebep olur. Root iznini kaldırıp garantiye yolladığınız da cihazın daha önceden Rootlandığı anlaşılamaz.

Cihazıma Stock Rom dışında farklı bir rom yükledim, garantim devam ediyor mu? : : Cihaza GM'nin Stock Rom'ları dışında herhangi bir rom yüklenmesi cihazın garantisini sona erdirir. Garantiye gönderirken Stock Rom'u geri yükleyip gönderirseniz cihaza daha önce rom yüklendiği anlaşılamaz.

Soft Brick nedir? : Cihazın açılış ekranında kalması ya da kısaca sizin kendi çabanızla aşabileceğiniz ufak tefek problemler.

Hard Brick nedir? : Soft Brick olan cihazın aksine Hard Brick olan cihaz hiçbir şekilde açılmaz. Tepki vermez. Herhangi bir şekilde cihaza müdahale edemezsiniz. Cihazın garantiye gitmesi gerekir.


Bu kısa bilgilerden sonra şimdi sırasıyla herhangi bir custom rom nasıl yüklenir sorusuna adım adım cevap verelim. Aşağıdaki işlemlere geçmeden önce ne yapacağımızı madde madde sıralayacak olursak;

1 - Telefonumuzu Root edeceğiz.
2- Telefonumuza Custom Recovery yükleyeceğiz.
3- Telefonumuza Custom Rom yüklemeden önce telefonumuzun mevcut sisteminin yedeğini alacağız.
4- Telefonumuza Custom Rom yükleyeceğiz.


Bu işlemler tamamıyla size aittir. Yapılacak olan bu işlemlerden ne ben ne de forumdaki diğer arkadaşlar sorumludur. Yani tamamen sizin risk alabilme cesaretinize kalmış. Cihaz soft brick olabilir. Hard Brick de olabilir. Garantiye gitmesi gerekebilir. Hurdaya çıkabilir vb. Bu gibi problemler yaşanabilir. Cihazdan cihaza ve kullanıcıdan kullanıcıya farklılık göstermektedir. Belirtmiş olduğum gibi hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum arkadaşlar! Anlayışınız için teşekkür ederim.
1. Custom Rom yükleyebilmeniz için cihazınızın ROOT ‘lu olması gerekmektedir.


Nasıl root larsınız?

Bunun birçok yöntemi mevcuttur. Bunlardan birkaçını açıklayacak olursak …

1.Yol:

Cihaz üzerinde Framaroot

[Resim: 7noOdUW.png]

İndirme Linki: https://yadi.sk/d/ujhRU58NHyojn

2.Yol:

Pc üzerinde UnlockRoot :

Telefonunuzun driver ları pc de yüklü olmalıdır. Unlockroot programını linkten indirip bilgisayarınıza yükleyin. Unlockroot programını açın (free version olanı). Telefonunuzu bilgisayara usb kablosu aracılığı ile bağlayın ve hata ayıklama modunu açın. Unlockroot programında yeşille yazılı kocaman ROOT butonuna tıklayın. Gelen pencereye evet deyin. Powersaver app yüklemesi isteğine hayır deyin. Reboot isteğine evet deyin. Telefonunuz yeniden başlayacak. Açıldığında uygulamalar arasında supersu uygulamasını görebiliyorsanız cihazınız root lanmıştır.

Unlockroot LinK : http://www.unlockroot.com/download.html

2. Custom Rom yükleyebilmeniz için cihazı Root’ladıktan sonra Custom Recovery yüklemeniz gerekmektedir.

Cihazı root’lamadan custom recovery yükleyemezsiniz!

Önerebilieceğim 4 tane recovery :
ClockworkMod Recovery, TWRP Recovery, Carliv Touch Recovery, Philz Recovery

Clockworkmod recovery her zaman tercihimdir. Dokunmatik recovery isteyen Carliv Touch Recovery’de yükleyebilir. Ama fix permission desteği yoktur. Clockworkmod nasıl yüklenir?

Buradan recovery dosyasını indirin (Dokunmatik olmayan ClockWorkMod): http://yadi.sk/d/_5qI-9xESr2yH

Carliv Touch Recovery ( Dokunmatik Recovery İsteyenler ) için buradaki konuya göz atın:
: http://generalmobileforum.com/Konu-Progr...271#pid271

EDIT ( 27-07-2014 ): CUSTOM KİTKAT ROMLARI YÜKLEYEBİLMEK İÇİN CWM 5.5 ÜZERİ SÜRÜM GEREKMEKTEDİR. CUSTOM KİTKAT ROMLARI YÜKLEMEK İÇİN PHİLZ RECOVERY KULLANABİLİRSİNİZ. YÜKLEMEYİ MOBİLEUNCLETOOL İLE YA DA SPFLASHTOOL LA YAPINIZ.

Philz Recovery İndirme Linki: http://yadi.sk/d/ScSEpsRyRD2HM

Not recover dosyasını indirdikten sonra adını şu şekilde düzenleyin : recovery

İndirdiğiniz bu recovery dosyasını mobileuncletool uygulamasıyla yükleyebilirsiniz.

Recovery yüklemenin birçok yolu mevcuttur. Bunlardan bazıları;

1. yol:

Pc Üzerinde yükleyeceğiniz recovery nin yapılışına göre .bat dosyası varsa adb üzerinden cihaza yükleyebilirsiniz.

2. yol:

En bilindik ve kolay yol MobileUncleTools ( Programı kullanabilmeniz için cihazınız root lu olmalıdır)

[Resim: ro7ApnJ.png]

MobileUncleTools İndirme Linki: http://yadi.sk/d/AjQcydpoSr46p

MobileUncleTools Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/detai...lbox&hl=tr

3. Yol:

Discovery Customizer

[Resim: YJl4ste.png]

Discovery Customizer Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/detai...izer&hl=tr

3. Custom Rom yüklemeden önce mevcut sisteminizi yedeklemenizi öneriyorum !

Telefonunuzu kapatın. Açma kapama tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda cihaz recoverymod a geçene kadar basılı tutun.

Cwm ekranında hareket edebilmek için ses açma ve kısma tuşunu kullanacağız. Evet veya onaylamak için ise telefonun açma kapama tuşunu kullanacağınız. Bulunduğunuz ekrandan geri gelebilmek ekranın en altında +++ Go Back +++ seçeğine gelin ve açma kapama tuşuna basın.

[Resim: g7BOSVa.jpg]

Restore seçeğine ya da restore from external sdcard seçeğine girdiğiniz de daha önce almış olduğunuz yedek veya yedeklerinizden ( dosya isimlerinde yedeği almış olduğunuz tarih ve saat yazmaktadır ) istediğinizi seçip yükleyebilirsiniz.

Bu anlatımdan nasıl yapacağınızı anlamadıysanız buradaki videoyu izlemenizi öneriyorum:

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=sgCGksHI...re=mh_lolz

4. Telefonunuzu root ladınız ve costum recovery yüklediniz. Şimdi custom rom yükleme aşamasına geçebilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun hafızasına ya da sd kartınıza herhangi bir isimle açmış olduğunuz yeni klasöre indirmiş olduğunuz rom dosyasını zipli olarak atın ve telefonla pc nin bağlantısını kesin.

Cihazınız recovery modda değilse telefonunuzu kapatın. Açma kapama tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda cihaz recoverymod a geçene kadar basılı tutun.

Custom Rom yüklemeden genel olarak tüm custom rom lar yüklenmeden önce

- wipe data / factory reset
- wipe cache
- wipe dalvik cache
- format system


yapılmasını yani silinmesini ister. Her custom rom yüklenmeden önce bunların hepsinin yapılmasını istemeyebilir. Benim tavsiyem mevcut romu bir üst sürümüne geçmiyorsanız yani tamamen farklı bir rom yüklüyorsanız o zaman yukarıdakilerin hepsini yapmanızı öneririm. Aksi halde bootloop alırsınız. Şimdi bunları tek tek nasıl yapacağınızı resimlerle elimden geldiğince basit bir şekilde anlatacağım. Bunları yaptıktan sonra custom romu yükleyebilirsiniz.

Cwm ekranında hareket edebilmek için ses açma ve kısma tuşunu kullanacağız. Evet veya onaylamak için ise telefonun açma kapama tuşunu kullanacağınız. Bulunduğunuz ekrandan geri gelebilmek ekranın en altında +++ Go Back +++ seçeğine gelin ve açma kapama tuşuna basın.

Bu işlemleri burada anlatılan sıraya göre yapın!

CWM'nin ilk karşılama ekranı:

[Resim: wOnlUnI.jpg]

önce wipe data / factory reset sonra wipe cache yapın:

[Resim: N2bKgsx.jpg]

Önce wipe dalvik cache ardından format system yapın:

[Resim: mZi6lJ0.png]

Yükleme istediğiniz romu yükleyin ve cihazı yeniden başlatın:

[Resim: u1smvsl.jpg]

Açmış olduğunuz dosyaya girin ve romun zip dosyasının üzerine gelin ve açma kapama tuşuna basın gelen pencerede yes li olan seçeğene gelin ve açma kapama tuşuna basın romunuz yüklenecektir.

Rom yüklendikten sonra ilk ekranda reboot system now seçeğine gelin açma kapama tuşuna basın cihazınız yeniden başlayacaktır.


5. Custom Rom yükledim fakat beğenmedim Stock Rom'a dönmek istiyorum - Telefonum arıza çıkardı. Root desteğini kaldırıp Stock Rom'a dönmek istiyorum, telefonumu garantiye göndereceğim.


diyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

1. Yol

PC Üzerinde: SP Flash Tool

Öncelikle indirmiş olduğunuz Sp Flash Tool ve General Mobile Stock Rom zip dosyalarını masaüstünde açmış olduğunuz bir klasörün içine çıkartın. Daha sonra Sp Flash Tool uygulamasını açın.

Açmış olduğum bu konuya 10 taneden fazla resim koyamadığım için, Sp Flash Tool ile Stock Rom yükleme resimleri konuya göndermiş olduğum aşağıdaki mesajda mevcuttur.

Yükleme esnasında hiçbir şekilde telefonunuzla bilgisayar bağlantısını asla kesmeyin. Yükleme yaklaşık 8-10 dakika sürmektedir.

Yükleme tamamlandıktan sonra programın üzerinde yeşil bir halka çıkacak ya da program yükleme tamamlandı diye uyarı verecek. Bu durum Sp Flash Tool'un sürümüne göre değişiklik göstermektedir.

Sp Flash Tool İndirme Linki: https://yadi.sk/d/Kgb_36-hSwnxZ

SP Flash Tool ile Yükleyebileceğiniz Stock Rom ( Dikkat 16 GB Modeli İçindir ) İndirme Linki: https://yadi.sk/d/LjMdB6A1JLdAh Not: Son güncellemeleri içermez. Hangi güncellemeyi içerdiğini de bilmiyorum.

2. Yol

Telefonda ClockWorkMod Üzerinde:

Custom Rom'u nasıl yüklüyorsanız Stock Rom'u da o şekilde yükleyebilirsiniz. Tekrardan anlatmaya gerek görmüyorum. Yukarı çıkıp Custom Rom yükleme bölümünü okuyarak Stock Rom yükleyebilirsiniz. Sp Flash Tool için indirdiğiniz Stock Rom dosyasını CWM üzerinden yükleyemezsiniz!!!!

CWM Üzerinde Yükleyebileceğiniz Stock Rom ( Dikkat 4 GB Modeli İçindir) İndirme Linki: https://yadi.sk/d/NI3YPzkNMeZom Not: Son güncellemeleri içermez. Hangi güncellemeyi içerdiğini de bilmiyorum.

4GB Stock Rom --> Upload için Madlover hocaya teşekkürler ...

6. Orjinal Recovery geri nasıl yüklerim?

Orjinal Recovery İndirme Linki: : https://yadi.sk/d/3aYSiwXAT6KUx

Bu konuyu da tekrardan açıklamaya gerek yok custom recoveryi nasıl yüklüyorsak orjinal recoveryi de aynı şekilde geri yükleyeceğiz. Yani mobileuncletool uygulaması üzerinden yükleyebilirsiniz.


Elimden geldiğince basit anlatmaya çalıştım arkadaşlar umarım açıklayıcı olmuştur. Herkese kolay gelsin Smile
09.06.2014 06:17
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 991
Mesaj Sayısı : 1,759
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #2
RE: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme Rehberi
Güzel konu, herkes faydalansın diye sabitliyorum. At

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
09.06.2014 08:13
WWW
Madlover
Yeni Üye
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Üye
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 4
Mesaj Sayısı : 33
Üye No : 27
Üyelik Tarihi : 14.04.2014
Yorum: #3
RE: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme Rehberi
Elinize sağlık harika bir anlatım olmuş. Daha güzel ve anlaşılır anlatılamazdı.
09.06.2014 19:53
SmiLeToLiFe26
-
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yasaklı
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 60
Mesaj Sayısı : 201
Üye No : 90
Üyelik Tarihi : 02.05.2014
Yorum: #4
Cvp: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme Rehberi
(09.06.2014 08:13)Portakal Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Güzel konu, herkes faydalansın diye sabitliyorum. At

Forumdaki birçok custom rom konularında nasıl yükleyeceğiz şeklinde sorularla karşılaşınca böyle bir konunun yararlı olacağını düşündüm Wink

(09.06.2014 19:53)Madlover Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Elinize sağlık harika bir anlatım olmuş. Daha güzel ve anlaşılır anlatılamazdı.

Teşekkürler hocam Cool
10.06.2014 02:02
SmiLeToLiFe26
-
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yasaklı
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 60
Mesaj Sayısı : 201
Üye No : 90
Üyelik Tarihi : 02.05.2014
Yorum: #5
RE: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi
SP FLASH TOOL ile STOCK ROM YÜKLEME!

[Resim: poibbWo.png]
10.06.2014 03:11
kendoww
Yeni Üye
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Üye
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 2
Üye No : 228
Üyelik Tarihi : 23.05.2014
Yorum: #6
Cvp: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi
İyi akşamlar.benim bir sorum olacaktı.simdi ben telefonunu robotladimmi herhangi bir ROM yuklemiyecegim resmi güncellemeleri ala bilecekmiyim.
10.06.2014 06:40
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 991
Mesaj Sayısı : 1,759
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #7
Cvp: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi
(10.06.2014 06:40)kendoww Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  İyi akşamlar.benim bir sorum olacaktı.simdi ben telefonunu robotladimmi herhangi bir ROM yuklemiyecegim resmi güncellemeleri ala bilecekmiyim.

Öncelikle robot değil root olacak.Evet güncellemeleri alırsınız bir sorun olmaz.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
10.06.2014 07:16
WWW
006emre
Yeni Üye
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Üye
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 1
Üye No : 125
Üyelik Tarihi : 17.05.2014
Yorum: #8
Cvp: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi
"Custom Rom'u nasıl yüklüyorsanız Stock Rom'u da o şekilde yükleyebilirsiniz." demişsinde cwm için verdiğin dosya rar. zip değil. nasıl yükleyecez?
02.07.2014 09:03
SmiLeToLiFe26
-
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yasaklı
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 60
Mesaj Sayısı : 201
Üye No : 90
Üyelik Tarihi : 02.05.2014
Yorum: #9
Cvp: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi
(02.07.2014 09:03)006emre Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  "Custom Rom'u nasıl yüklüyorsanız Stock Rom'u da o şekilde yükleyebilirsiniz." demişsinde cwm için verdiğin dosya rar. zip değil. nasıl yükleyecez?

hocam çok pardon şimdi farkettim o paylaştığım yedek dosyasıymış siz dedikten sonra kontrol ettim yani stock romdan alınan temiz yedek normal rom yükler gibi yükleyemezsiniz. onun yerine 4gb lığın rom zipini veriyorum 16gb zipini daha sonra yükleyeceğim.
02.07.2014 22:17
djsami
Yeni Üye
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Üye
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 2
Mesaj Sayısı : 17
Üye No : 1130
Üyelik Tarihi : 06.07.2014
Yorum: #10
Cvp: Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi
Malesef http://generalmobileforum.com/Konu-MIUI-...tekli.html
bunu kuramıuyorum telefon sürekli resetliyor kendini çözümünü bilen varmı ?
06.07.2014 09:36

Anahtar Kelimeler

Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi indir, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi Videosu, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi yardım, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi Bedava indir, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi Yükle, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi Hakkında, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi nedir, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi Free indir, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi oyunu, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi download, Root -Custom Recovery - Custom Rom Yükleme - Stock Rom'a Dönme Rehberi sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Yardım] Rom yükleme sorunu Bloodywarrior 7 2,763 31.10.2015 10:54
Son Yorum: djelci
  Custom romlarda çağrı, alarm ve bildirim sesi ayarlama lazanya 0 1,136 25.07.2015 21:04
Son Yorum: lazanya
Ünlem [4.2.1] Lenovo S920 Custom ROM - Türkçe Portakal 39 17,439 18.04.2015 21:48
Son Yorum: cint
  [Yardım] CWM recovery ve apk kurulum hataları yukko 2 1,525 27.03.2015 01:49
Son Yorum: cumhurgnsli
  Discovery Stock Logo ve Boot Animasyonu Portakal 3 2,554 01.03.2015 00:13
Son Yorum: mrtaydn

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi