Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu?

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu?

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 966
Mesaj Sayısı : 1,733
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu?
Nokia’nın akıllı telefon sektöründeki eski konumunu kaybetmesi nedeniyle, şirketin mobil departmanında kötü günler geçirdiği biliniyordu.

Şimdiki iddialar ise Finlandiya merkezli şirketin akıllı telefon sektöründen çekilerek sanal gerçeklik ve sağlık sektörüne yöneleceği şeklinde.

Nokia akıllı telefon sektöründen çekilecek mi?
Maden mühendisi Frederik Idestam tarafından 1865 yılında bir orman sanayi işletmesi olarak kurulan Nokia, iki şirketle birleşmesinin ardından 1967 yılında şimdiki hali Nokia Corporation’ı almıştı.

Yıllar içerisinde ürettiği telefonlar ile teknoloji sektörünün dev şirketlerinden biri olan Nokia, son yıllarda sahip olduğu konumu kaybetmiş gözüküyordu.

Microsoft, 2014 yılında şirketin mobil bölümünü satın aldıktan sonra, piyasada dalgalanma yaratan Nokia, beklediği düzeye ulaşamadı.

Bu bağlamda Nokia’nın şirket politikasında değişikliklere gideceği iddiaları gündemi meşgul ediyordu. Yönetim kurulunda yapılacak değişikler, departman yenilikleri vb. iddiaları konuşulurken, Nokia’nın farklı bir sektörde yoluna devam edeceği ifade ediliyor.

Nokia sanal gerçekliğe geçebilir
Nokia’nın, OZO adındaki 60 bin dolar değerindeki devasa sanal gerçeklik kamerası görüntülenmişti. Şirketin, çok şeyler beklediği OZO projesi, yansıtılan görüntülerle beklentileri arttırmıştı.

Nokia, büyük OZO projesi haricinde Disney ile sanal gerçeklik teknolojileri konusunda işbirliği içerisinde.

Nokia ile Disney’in sanal gerçeklik ile dijital medyayı bütünleştirmek suretiyle farklı bir alan yaratarak, istikrarlı başarıyı yakalama hedefini taşıdığı dile getiriliyordu.

Nokia’nın OZO kamerası ile Disney’in Looking Glass cihazlarının bu bağlamda teknolojide öncü rol üstleneceği belirtiliyor.

Nokia’nın sanal gerçeklik ve sağlık sektörüne yönelimleri sonucunda, akıllı telefon sektörünü geri plana atacağı ya da sektörden tamamen çekileceği iddiaları kulislerde konuşuluyor durumda.

Nokia’nın şirket genel politikasında değişikliğe gidip gitmeyeceği bilinmez; fakat belirgin strateji değişiklikler yapmasının şirketin lehine sonuçlanabilecek durumlara yol açabileceğini söyleyebiliriz.

Portakal'in imzası Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : generalmobileforum.com

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

İt ürür, kervan yürür.
12.06.2016 02:27
WWW

Anahtar Kelimeler

Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? indir, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? Videosu, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? yardım, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? Bedava indir, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? Yükle, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? Hakkında, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? nedir, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? Free indir, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? oyunu, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? download, Nokia Telefon Sektöründen Çekiliyor mu? sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nokia, Kimsenin Ruhu Duymadan Alcatel Telefon Birimini de Satın Aldı Portakal 0 48 16.03.2017 02:47
Son Yorum: Portakal
  en düşük SAR değerine sahip 10 akıllı telefon Portakal 0 112 27.11.2016 03:43
Son Yorum: Portakal
  Nokia D1C ters köşe yaptı! Portakal 0 154 13.10.2016 05:42
Son Yorum: Portakal
  BlackBerry Telefon Üretmeyi Bıraktı Portakal 0 162 30.09.2016 11:17
Son Yorum: Portakal
  Sony'den Dev Telefon Xperia XA Ultra Portakal 0 301 17.05.2016 04:30
Son Yorum: Portakal

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi