Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 993
Mesaj Sayısı : 1,761
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor
Windows Phone ile mobil işletim sistemi savaşlarında epey geride kalan Microsoft, cihaz satışları konusunda da önemli bir düşüş yaşıyor.

Mobil cihaz sektöründe açık ara başı çeken iki işletim sistemi iOS ve Android. Artık bu tartışılmaz bir gerçek. Bu ikilinin ardından Windows Phone gelmekte ancak, Windows Phone her sene ciddi oranda bir düşüş yaşayarak iOS ve Android'ten iyice uzaklaşmakta.

Bu durum aslında biraz da Microsoft'un suçu olarak değerlendirilebilir. Zira daha birkaç hafta önce Microsoft bu sene önceliğin WP'de olmayağını ve diğer sistemler ile cihazlar üzerinde duracaklarını açıklamıştı. Yani Microsoft da WP'yi biraz boşlamakta.

Ancak bu durum etkisini Microsoft cephesine sağlam şekilde göstermiş durumda. 2016 yılı üçüncü çeyrek mali kazanç raporunu yayınlayan Microsoft, bu rapor doğrultusunda bu çeyrekte sadece 2.3 milyon Lumia cihazı satabilmiş.

Tabi 2.3 milyon kulağa az bir rakammış gibi gelmiyor. Fakat bu rakamı geçen senenin aynı dönemiyle kıyasladığımızda sonuç fiyasko. Microsoft 2015 yılında aynı dönemde 4.5 milyon Lumia satmıştı. Şimdi ise bir yıl içinde Lumia satışlarında yaşanan düşüş neredeyse %50 oranında.

Geçtiğimiz yılın toplamında Microsoft 8.6 milyon Lumia satmıştı. Şimdi ise yılın bu döneminde satışların sadece 2.3 milyon oluşu, yıl sonunda da geçtiğimiz seneye oranla Microsoft'un ciddi bir düşüş yaşayabileceğini göstermekte.

Son olarak bu düşüşün sadece Lumia cihazlarından kaynaklı olmadığını da belirtelim. Microsoft, yayınladığı raporunda ayrıca Lumia dışındaki cihazlarında da şu an için 15.7 milyon satış rakamına ulaşmış. Geçen sene ise bu rakam 24.7 milyondu. Yani Lumia dışında kalan Microsoft cihazlarında da satış konusunda önemli bir düşüş gözlemlenmekte.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
23.04.2016 22:44
WWW

Anahtar Kelimeler

Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor indir, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor Videosu, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor yardım, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor Bedava indir, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor Yükle, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor Hakkında, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor nedir, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor Free indir, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor oyunu, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor download, Microsoft, Lumia Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Yaşıyor sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft, Artık Lumia Ailesinden Vazgeçiyor! Portakal 0 422 26.03.2017 23:03
Son Yorum: Portakal
Tıkla Microsoft 400 Kişiyi İşten Çıkardı Portakal 0 319 17.09.2016 06:11
Son Yorum: Portakal
  Microsoft Surface Phone’un çıkışı yine erteleniyor Portakal 0 362 11.09.2016 03:16
Son Yorum: Portakal
  Microsoft 1850 Kişiyi İşten Çıkarıyor Portakal 0 466 25.05.2016 00:31
Son Yorum: Portakal
  Samsung, Microsoft’a Geçen Yıl Bir Milyar Dolar Ödedi Portakal 0 668 04.10.2014 07:03
Son Yorum: Portakal

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi