LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 995
Mesaj Sayısı : 1,764
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı
[Resim: lg_670823.jpg]

Amiral gemi modeli G3 ile özellikle ülkesinde başarılı satışlar yapan LG, yılın ikinci çeyreğine ait bilançosunda yeni rekorlara da imza attı. Firmanın Dünya Kupası'ndaki televizyon satışları da bu rekorlara katkıda bulundu.

Yılın ikinci çeyreğinde firma toplamda 15 milyar dolar gelir elde etti. Faaliyet karı yaklaşık 600 milyon dolar olurken, net kar ise 359 milyon dolar olarak gerçekleşti. Rakamlar analiz beklentilerinin de üzerine çıktı.

LG ikinci çeyrekte toplam 14.5 milyon adet akıllı telefon sattı ve firma tarihinde rekor kırıldı. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 20 artış yaşanırken, 4G uyumlu modeller ağırlıktaydı.

Aslında LG'nin yükselişi Optimus G ve Nexus 4 ile başladı diyebiliriz. Stok sıkıntısı nedeniyle pek çok ülkeye geç gitse de modeller oldukça beğenildi ve LG G2-Nexus 5 ikilisinin popülaritesini tetikledi. G3 modeli ile de LG pek çok açıdan ilki yaşadı ve bu da mali tablolara olumlu yansıdı. LG mobil bölümü 3.5 milyar dolarlık satış gelirine imza atarken, 84 milyon dolar faaliyet karı elde edildi.

LG rekabetin sürüdürlebilir olması açısında Ar-Ge çalışmalarına da önem veriyor ve son çeyrekte yaklaşık 1.2 milyar dolarlık yatırım yapıldı. LG sonraki çeyreklerde de yükselişini sürdürmeyi bekliyor. Bilançonun açıklanması ile birlikte firmanın hisseleri de yüzde 4.2 oranında artış gösterdi.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
29.07.2014 02:34
WWW

Anahtar Kelimeler

LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı indir, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı Videosu, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı yardım, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı Bedava indir, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı Yükle, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı Hakkında, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı nedir, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı Free indir, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı oyunu, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı download, LG yılın ikinci çeyreğini rekor akıllı telefon satışı ile kapattı sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  LG, Akıllı Telefon Birimini Kapatacak mı? Portakal 0 405 27.04.2017 22:46
Son Yorum: Portakal
  LG, Duygusal Telefon Üretti. Wictory 0 874 21.10.2014 01:31
Son Yorum: Wictory

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi