LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 995
Mesaj Sayısı : 1,764
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi
Bugün LG G4 Kullanıcıları 196Mb. Boyutunda bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile LG G4 cihazlarında bir çok hatayı düzelttiği gibi iki yeni özellikte aktif edilmiş oldu. LG’nin Güncelleme detaylarında da belirttiği gibi Wi-Fi Calling ve Volte uygulamaları aktif edildi. Bu iki güncellememin detaylarına ve ne işe yaradıklarına bakalım.

Ülkemizde 4.5G Teknolojisinin gelmesine sayılı günler kaldı, cihaz üreticileride donanım olarak hazır olan cihazlarını 4.5G teknolojisi ile daha iyi kullanılabilmesi için yeni güncellemeler yayımlıyor. LG G4 V20e güncellemesinin ana temeli HD kalitesinde ses ve görüntü aktarımını saglaması. HD kalitesinde ses ve görüntü aktarabilmesi için yüksek hızlı internete ihtiyaç duyuluyor. Ülkemizde de 1 Nisan itibari ile Yüksek hızlı internet erişimi sağlanacaktır.

[Resim: 9orlNO.jpg]

Wİ-Fİ CALLİNG NEDİR ?

Şebekenin çekmediği noktalarda, Varsa Wi-Fi aracılığı ile bağlanarak %100 kesintisiz görüşme yapılan bir teknolojidir. Bu teknoloji uzun yıllardır ABD’de kullanılmaktaydı, ülkemize yeni gelmiş bir teknolojidir. Bu özelliği Operatörlerin desteklemesi gerekiyor. Wifi Calling teknonojisi ile uyumlu Operatörler tarafından bu teknolojiyi kullanabilirsiniz.

VOLTE NEDİR ?

Volte ‘nin açılımı “Voice over LTE” (VoLTE)


Birini ararken aynı zamanda neden aradığınızı sms olarak gönderebileceksiniz ; Örneğin geç saatlerde telefona bakmadığını bildiğiniz bir arkadaşınız sabaha karşı arıyorsunuz , gerekçenizi aynı anda yazarsanız sizin için zaman ayırabilir.
Videolu arama – görüntülü konuşma esnasında ekranda karşılıklı çizimler ve tarifler yapabilirsiniz. Bu adres tarifi olabilir bir nesnenin özellikleri olabilir ya da onu sevdiğinizi göstermek için kalp çizmiş olabilirsiniz.
Videolu görüşmeler HD kalitesinde olacak . Şu an kullanılan görüntülü konuşmalara dikkat ettiyseniz kendi görüntünüz net karşı tarafın görüntüsü bulanıktır. Bu teknoloji ile karşı tarafa sizin , size karşı tarafın görüntüsüyformatta iletilecek.
Mp4 formatında 4 hatta 5 kanal ses transferi . Aslında bunu denemiş olmalısınız . Whatsapp üzerinden telefon görüşmesi yaptıysanız ses kalitesini de fark etmişsinizdir. Bu teknoloji ile telefon görüşmeleri de bu kalitede olacak.
Çağrı merkezlerinde sesli tanıma sistemleri yaygınlaşacak . Şu anda annenizin kızlık soyadına kadar inen güvenlik soruları kalkacak ve sesli tanıma sistemleri tam olarak oturacak . Hazırda kullanılan sesli tanıma sistemleri de var ama şu anda yok kadar az. Bu teknoloji ile daha yoğun kullanılabilecek.
Daha net ses ile iletişim oranı %90 lara çıkacak . Şu anda telefonda görüşme yaparken %30 gerçeklik %90 a kadar çıkacak.
Adres paylaşma devri başlayacak , daha önce google maps ın da dile getirdiği adres paylaş özelliği ile bir yandan telefonla görüşürken bir yandan harita üzerinde adres paylaşımı yapabileceksiniz. Muhtemelen şu diyalog kesin geçecek “bak ekrana şimdi , gördün mü işaretledim. Buraya gideceksin , sana göre ben de şu anda buradayım. ”
Çok büyük verileri bir çırpıda alıp gönderebileceğiz . Şu an telefonlarımızda birbirimize göndereceğimiz dosya boyutu sorunsuz 10 Mb düzeyinde . Bu teknoloji sayesinde Gb düzeyinde verileri birbirimize mobil şebekeler üzerinden gönderebileceğiz.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
02.04.2016 03:55
WWW

Anahtar Kelimeler

LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi indir, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi Videosu, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi yardım, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi Bedava indir, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi Yükle, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi Hakkında, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi nedir, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi Free indir, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi oyunu, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi download, LG G4 “WiFi Calling” Güncellemesi sorun


Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi