General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü

Yazar Konu
Chucky
balta
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Üye
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 16
Mesaj Sayısı : 28
Üye No : 8080
Üyelik Tarihi : 16.02.2015
Yorum: #1
Tıkla General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü
cihazda yeterli alan yok discovery
google play yeterli hafıza yok hatası

Android telefonlarda ve tabletlerde yeterli depolama alanı yok uyarısı için bazı işlemleri yaparak bu sorunu tamamen çözebilirsiniz. Adroid cihazlarda "Yeterli depolama alanı yok" hatası bu tamamen ön bellek, kalıntı dosyalar, güncelleştirmelerden ve belleğin düşük olmasından kaynaklanmaktadır.

[Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2B(3).png]

[Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2B(2).png][Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2B(1).png]

"Yeterli depolama alanı yok" hatası genelde "Google Play Store" üzerinden uygulama ve oyun indireceğiniz zaman veya dosya indirdiğiniz zaman "fotoğraf ve video" gibi durumlarda karşımıza hata şeklinde çıkıyor. Android cihazlarda bu gibi durumlarda “Hafızada yeterli yer yok” veya “Yeterli hafıza yok” gibi bir hata mesajı çıkacaktır. Işte sizde bu hatayı aldıysanız Google Play Store’dan indirme yapamayacaksınız bu yüzden Google Play Store’dan çıkış yapın.

Cihazda yeterli alan yok hatası sorunu aşmayı nasıl yapabileceğimizi farklı farklı yöntemlerin tümünü anlatalım.
Android cihazınızda “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
“Uygulama Yöneticisi” "uygulamalar" giriş yapın.
Google Play Store uygulamasına tıklayın ve Google Play Store seçeneğine tıklayın. Ardından “Verileri temizle” seçeneğine tıkladığınız zaman bu sorunu ortadan kaldırırsınız.

[Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2Bhatas%C4%B1%2B(1).png][Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2Bhatas%C4%B1%2B(2).png][Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2Bhatas%C4%B1%2B(3).png]

2 YÖNTEM

Yeterli depolama alanı yok hatası 1 yöntem ile sorun devam ediyorsa bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra büyük bir ihtimalle sorun ortadan kalkabilir. Fakat sorun gene devam ederse bu durumda farklı bir çözüm uygulayabilirsiniz. Cihazınızda hafıza kartınız varsa o zaman uygulamaları SD karta taşımaktır. Genelde SD karta taşıma kalıcı ve kesin bir çözüm elde etmiş olacaksınız.

google play yeterli alan yok hatasi

yeterli depolama alanı yok samsung
Android cihazınızda SD karta taşımak sorunu kesin çözecektir. Yine “Ayarlar” seçeneğine tıklayın cihazınızda ardından “Uygulama Yöneticisi” veya "uygulamalar" seçeneğine tıklayın.

Gelen ekranda yüklü uygulamalar ve oyunlar falan çıkacak siz burada uygulamaları teker teker SD karta taşımalısınız. Android cihazınızın bu şekilde hafızasını boşaltacaksınız ve alan açılacaktır. Bunun için taşımak istediğiniz uygulamaları seçmeniz ve daha sonrasında ise “SD Karta Taşı” demeniz yeterli olacaktır.

[Resim: yeterli%2Bdepolama%2Balan%C4%B1%2Byok%2B(1).png][Resim: yeterli%2Bdepolama%2Balan%C4%B1%2Byok%2B(2).png]

3 YÖNTEM

cihazda yeterli alan yok general mobile
cihazda yeterli alan yok galaxy ace

Sevgili blog takipçilerim bu hatayı düzeltmede son çare diyebilirim ve kendim şahsen denedim sıkıntıda olmaz.

Şimdi son yöntem için yapmanız gereken telefonunuzun veya tabletin hard reset tuşlarını bilmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken telefon modelinizin hard reset tuş kombinasyonunu açmanız. Hard reset nedir diye sorabilirsiniz bu gibi durumlarda yapmanız gereken "cihazınızın marka ve modelini yazın ve hard reset" diyerek google arama yapın yada blogumda formatlama ekranına gelmeyi bahsettim. Örneğin general mobile discovery telefon var o zaman blogumda yada google aramada şunu yazın "general mobile discovery hard reset" yazın ve aratın. hard reset genelde format atmak için yapılır ama biz cache temizleyeceğiz.

Android cihazlarda genelde hard reset menüsü aynı ama telefon düğmeleri yerleri marka modele göre farklıdır. Cihazınızdan hard reset yaparak "Android system recevery" ekranı gelecek siz bu ekranda "wipe cache partition" seçeneine ses çama ve kısma düğmeleri ile gidin. Üzerine geldiğinizde güç "açma kapama" düğmesine başlayın. Temizleme yaptıktan sonra aynı ekranda "reboot system now" seçeneğine güç "açma kapama" düğmesine basarak cihazınızı yeniden açın. Bu şekilde cihazınızın sorunu kesin hallolmuş olacaktır.

[Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2B(1).jpg]
[Resim: cihazda%2Byeterli%2Balan%2Byok%2B(2).jpg]

"wipe cache partition"; kurulum işleminde kalan verileri silmek için kullanılıyor. uygulamarın bilgilerini ve önbelleği silme işlemi yapar.
19.03.2015 10:39

Anahtar Kelimeler

General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü indir, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü Videosu, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü yardım, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü Bedava indir, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü Yükle, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü Hakkında, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü nedir, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü Free indir, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü oyunu, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü download, General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Dikkat İşareti [Yardım] General Mobile Discovery Brick Sorunu KralYolu 0 26 11.11.2017 10:55
Son Yorum: KralYolu
Ünlem [Yardım] Discovery Play Store Paused Hatası zkrtgl 39 102,385 17.08.2017 05:43
Son Yorum: tek atan
  Discovery İmei Silinmesi Çözümü - İmei Yazma Portakal 6 14,242 06.05.2017 03:54
Son Yorum: yunus emre
Dikkat İşareti [Yardım] DİSCOVERY ŞARJ SORUNU emperor 0 671 16.03.2017 03:34
Son Yorum: emperor
Soru İşareti Discovery Şarj soketi değişti PC'ye bağlanmıyor orochiearth 2 1,008 06.02.2017 18:24
Son Yorum: orochiearth

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi