Android Cihazlarda Video İndirme.

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


[Anlatım] Android Cihazlarda Video İndirme.

Yazar Konu
Wictory
Emekli Yönetici
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yasaklı
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 151
Mesaj Sayısı : 389
Üye No : 95
Üyelik Tarihi : 04.05.2014
Yorum: #1
Android Cihazlarda Video İndirme.
YouTube, Facebook yada başka bir site olsun pek çok Android kullanıcısı video indirmek isteyebilir. Bu yazımızda Android cihazınız ile nasıl video indirebileceğinizi anlatacağız.

[Resim: FxHHU4v.jpg]

Android cihazlarda video indirmek için elbette bir uygulamaya ihtiyacınız var. Biz bu yazıda TubeMate uygulamasıı ile nasıl video indirebileceğinizi ve uygulama kullanımınızı geliştirecek önerileri anlatacağız.

Uygulamayı İndirme

TubeMate uygulaması Android 2.3+ sürümlere sahip cihazlarda sorunsuz şekilde çalışıyor. Uygulamayı indirmek için Android cihazınızın web tarayıcısı ile tubemate.net adresine gitmeniz gerekiyor.

Siteyi açtığınızda uygulamayı indirebileceğiniz bağlantıları (SlideME Market, Opera Mobile Store vb.) göreceksiniz, bu sayfadaki bağlantılardan herhangib birini kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamayı Kurma

Uygulamayı indirdikten sonra indirmiş olduğunuz “.apk” uzantılı kurulumu çalıştırın ve onaylamaları gerçekleştirip uygulamanın yüklemesini tamamlayın. Daha sonra uygulama çalıştırı vve tekrar gerekli onaylamaları gerçekleştirip uygulamayı başlatın.

Uygulamanın Kullanımı

TubeMate uygulaması YouTube, Dailymotion, Vimeo, Facebook, MetaCafe ve daha sayamadığımız sayıda siteden video indirebilme özelliğine sahip. Ayrıca TubeMate sadece video indirme değil, aynı zamanda bir web tarayıcı olma özelliğine de sahiptir.

TubeMate, içerisinde dahili olarak video izleyip indirebileceğiniz, belirli sayıda web sitenin kısayollarını barındırır. Bu kısayollara ulaşmak için ekranın üst bölümünde, Tube Mate logosunun solundaki üç çizgi simgesine tıklayabilirsiniz.

TubeMate ile video indirebilmek için yapmanız gereken, bir siteden video oynatmak. Daha sonra eğer site destekleniyorsa, ekranın üst bölümünde yeşil renkli bir ok işareti çıkar.

Ok işaretine tıkladığınızda açılan popup penceresinde videonun hem izlenebileceği hem de indirilebileceği çözünürlükler yer alır. Bu çözünürlüklerden birini seçtikten sonra videoyu indirebilir ya da izleyebilirsiniz.

Video İndirme Hızını Artırma
TubeMate, videoları parçalayarak indirdiği için normal Android tarayıcılarından çok daha hızlı indirme özelliğine sahiptir. Ancak TubeMate hızlı olsa da kimi zaman büyük boyutlu videolar indirdiğimiz için daha fazla hıza ihtiyaç duyabiliriz.

TubeMate indirme hızını artırmak için ilk olarak ekranın sağ üst bölümündeki üç nokta şeklindeki simgeye tıklayın. Daha sonra “Tercihler” seçeneğine tıklayın.

[Resim: q5aQILY.png]

Tercihleri açtıktan sonra ilk olarak en baştaki seçenek olan “Hız Limiti : 20 Mbps” seçeneğine tıklayın. Son olarak açılan seçeneklerden “ >50Mbps” seçeneğini seçin.

(Not: Eğer internet hızınız zayıfsa, bu ayarı değiştirmemeniz daha iyi olacaktır.)

Daha sonra bir önceki “Tercihler” sayfasına geri dönün ve “Aynı Anda En Fazla İndirme” seçeneğine tıklayın. Açılan seçeneklerden “4” seçeneğine tıklayın.

Bir sonraki adımda tekrar “Terchiler” sayfasına geri dönün ve “Hızlı İndirme Seçenekleri” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfadaki her iki seçeneğe de sırasıyla tıklayın ve açılan pencerelerdeki seçeneklerden, en yüksek değerleri seçin. Daha sonra indirme hızınızın normalden yaklaşık 2 kat daha hızlı olduğunu fark edeceksiniz.

[Resim: L5EL1Ri.png]

TubeMate Ana Sayfasını Değiştirme

TubeMate’de varsayılan ana sayfa YouTube’dur. TubeMate henüz başka bir web sitesini ana sayfa olarak ayarlamanıza izin vermiyor. Ancak açılışta YouTube’un açılmasını engelleme şansınız var.

Bunu yapabilmek için tekrar “Tercihler” sayfasına gidin ve “Çevrimdışı anasayfa” seçeneğini işaretleyin.

Videoların İndirildiği Konumu Ayarlama

TubeMate ile indirdiğiniz dosyaların indiği konumu öğrenmek yada videoların istediğiniz bir konuma indirilmesini istiyorsanız ilk olarak daha önce anlattığımız şekilde “Tercihler” sayfasını açın.

Daha sonra “Tercihler” sayfasındaki “Videolar için Klasör” seçeneği ile videoların indirildiği konumu görebilir ya da üzerine tıklayıp varsayılan konumu değiştirebilirsiniz.

[Resim: 1QZyoSU.png]

Önbelleği ve Geçici Dosyaları Silme

TubeMate’de nadiren de olsa hatalar ile karşılaşabiliyoruz. Bu hataları onarmak içinse önbelleği temizlememiz ve uygulamayı yeniden başlatmamız gerekiyor.

Önbelleği temizlemek için “Tercihler” sayfasına gidin ve “Yerel önbelleği temizleyin” seçeneğine tıklayın. Geçici dosyaları silmek içinse “Tercihler” sayfasına gidin ve “Geçici dosyaları sil” seçeneğine tıklayın.

Sonuç olarak Android cihazınız ile video indirmek çok kolay. TubeMate’de en iyi Android video indirme uygulamalarından biri olarak, işini son derece iyi şekilde gerçekleştiriyor.
23.09.2014 00:49

Anahtar Kelimeler

Android Cihazlarda Video İndirme. indir, Android Cihazlarda Video İndirme. Videosu, Android Cihazlarda Video İndirme. yardım, Android Cihazlarda Video İndirme. Bedava indir, Android Cihazlarda Video İndirme. Yükle, Android Cihazlarda Video İndirme. Hakkında, Android Cihazlarda Video İndirme. nedir, Android Cihazlarda Video İndirme. Free indir, Android Cihazlarda Video İndirme. oyunu, Android Cihazlarda Video İndirme. download, Android Cihazlarda Video İndirme. sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WhatsApp'ın Android Sürümüne Sonunda 'Depolama Alanı Kullanımı' Özelliği Geliyor Portakal 0 139 18.09.2017 03:30
Son Yorum: Portakal
  Hem Android'li Hem Windows 10'lu Telefon Yolda: Gerek Var mı? Portakal 0 367 08.05.2017 00:44
Son Yorum: Portakal
  Asus Zenfone 3 İçin Android 7.0 Güncellemesi Türkiye'de Yayınlandı Portakal 0 291 09.03.2017 22:50
Son Yorum: Portakal
  Sony Xperia Z5 ve Z5 Premium İçin Android 7.0 Nougat Güncellemesi Geldi Portakal 0 430 17.01.2017 05:51
Son Yorum: Portakal
  WhatsApp video arama desteğine kavuştu - Whatsapp Videolu Arama APK İndir Portakal 0 575 25.10.2016 00:05
Son Yorum: Portakal

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi