Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir?

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir?

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 995
Mesaj Sayısı : 1,764
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir?
Ünlü İOS işletiö sistemi, Apple’ın Taşınabilir Cihaz İşletim Sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Google’ın İşletim Sisteminin adı ise Android. Her 2’si de Açık Kod Kaynaklı Linux’un alt yapısını kullansa da Programlama dili olarak birbirlerinden ayrılıyorlar.

TheNextWeb İnternet Sitesi, konuyla ilgili bir araştırma yapmış ve neden Uygulamaların ilk olarak iOS’a çıktığını da bulmuş.

iOS, Programlama Dili olarak XCode’u kullanıyor. XCode her ne kadar kendi içinde ufak tefek sorunları içinde barındırsa da Uygulama yazma sırasında Yazılımcıların işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Android ise Programlama Dili olarak Java Dilini kullanıyor. XCode’a oranla daha sorunsuz bir Dil olsa da Uygulama yazma konusunda, Yazılımcıların işini bir hayli zorlaştırıyor.

Bu nedenden dolayıdır ki Yazılımcılar; Uygulamaları ilk olarak iOS’a çıkarmayı tercih ediyor. Android’e Uygulama çıkarmak ise çoğu Yazılımcı için 2. Bir seçenek oluyor.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
02.01.2016 10:33
WWW

Anahtar Kelimeler

Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? indir, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? Videosu, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? yardım, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? Bedava indir, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? Yükle, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? Hakkında, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? nedir, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? Free indir, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? oyunu, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? download, Android Uygulamalar neden ilk olarak iOS’a gelir? sorun


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vücudumuz Dışarıdan Simetrikken İç Organlarımızın Yeri ve Şekli Neden Simetrik Değild Portakal 0 435 24.04.2017 05:32
Son Yorum: Portakal
  Android DNS Değiştirme - Nasıl Yapılır ? Portakal 0 626 03.04.2016 21:21
Son Yorum: Portakal
Tıkla NEDEN SUÇ GİZLENİR,SUÇLU KORUNUR ORHAN AFACAN 0 689 11.05.2015 06:51
Son Yorum: ORHAN AFACAN
Tıkla NEDEN SUÇ GİZLENİR,SUÇLU KORUNUR ORHAN AFACAN 0 755 11.05.2015 06:50
Son Yorum: ORHAN AFACAN
  Whatsapp Durumuna Neden Meyve İsmi Yazılıyor ? Portakal 0 977 28.10.2014 00:53
Son Yorum: Portakal

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi