4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Konu açarken ve mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım.

Forumumuza kategori moderatörü alınacaktır.


4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Yazar Konu
Portakal
Ban Gölü Canavarı
*

Üye Bilgileri :

Rütbe : Yönetici
Durum : FORUMDA DEĞİL
Konu Sayısı : 995
Mesaj Sayısı : 1,764
Üye No : 1
Üyelik Tarihi : 13.04.2014
Yorum: #1
4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler
1 Nisan tarihi itibari ile 4,5G ye geçtik. Ülkemize hayırlı olsun. Bu arada 1 Nisan gecesi topluca elimizde telefonlar ile 4G yazısını görür görmez, 4,5g hız testine başladık. hatta bu işlem defalarca yapıldı. Düşük gördük, bir daha tekrar ettik.

Defalarca yapılan bu testler kotamızı ne kadar etkiledi. Yukarı resimde görülen testin cebimize maliyeti download ve upload dahil, 150mb olarak ölçülmüştür. Bu işlemin defalarca tekrarlanmasını hesaplayabilirsiniz. Küçük bir internet paketi olanlar hız testi yapmak için kotalarını bitirdiler bile. Sizlere bu konu hakkında önerim hız testini fazla yapmamanız. Bu konuda küçük uygulamalar mevcut. İnternette işlerinizi yaparken ulaşabildiğiniz max. hızı zaten vermekte bu küçük uygulamalar.


3G ye göre 10 kat hızlı internete kavuştuk. Ülkemizde ilk başta henüz bu hıza ulaşamayan yerler mutlaka var hatta şuan olmayan yerlerde var. 3G ye geçiş aşaması da bu yollardan geçti beklemek gerekiyor.

Hız testini yapıp umduğunu bulamayanlar şunu bilmeleri gerek. Baz istasyonuna olan uzaklığınız ve en önemlisi baz istasyonuna bağlı olan kullanıcı sayısının yoğunluğu; bu sayı ne kadar yüksekse o kadar düşük hız alırsınız. Yani küçük bir yerleşim yerine hizmet veren 4,5G baz istasyonundan hizmet alanlar, büyükşehir merkezinde olanlardan daha şanslı diyebiliriz. Gün itibari ile yapılan testlerde en yüksek değer Samsun’dan gelen 394,45 Mbps download, 45,62 Mbps upload hızı. İstanbul, Ankara ve İzmir de bu hız kullanıcı sayısının artması nedeniyle 320Mbps lere düşmüş durumda. Çoğunuz belki bu sonucu okuyunca mümkün değil diyebilirsiniz ama, bu rakamları max 450 Mbps desteği olan cihazların uygun koşullarda almaması için bir neden yok.

4,5G gayet hızlı 3G ye göre Play’den daha önce 15sn. civarında inen bir uygulama 1sn. de iniyor. Son olarak şunu belirtelim internet paketini işinize yarayacak işlemlere harcayın hız testine değil. 4,5G bütçenize zarar vermemesi dileklerimizle.

Portakal'in imzası [b]Forumda paylaşılan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmedikçe : [color=#FF0000]generalmobileforum.com[/color][/b]

[align=center][b][i]Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.[/i][/b][/align]

[color=#FF0000][i][b]İt ürür, kervan yürür.[/b][/i][/color]
02.04.2016 02:03
WWW

Anahtar Kelimeler

4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler indir, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler Videosu, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler yardım, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler Bedava indir, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler Yükle, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler Hakkında, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler nedir, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler Free indir, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler oyunu, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler download, 4.5g Hız Testi Konusunda Bilmeniz Gerekenler sorun


Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi